fbpx

Internauci coraz częściej tylko pokrótce skanują treści umieszczane na stronach internetowych. Dlatego też firmy poszukują sposobów na to, by przyciągnąć ich uwagę oraz utrzymać ją przez dłuższy czas. Świetnie sprawdza się do tego video marketing, który ma szereg praktycznych korzyści, w tym pozytywnie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Dlaczego dokładnie warto w niego zainwestować?

Trendy w zakresie video marketingu

Popularność serwisów takich jak YouTube oraz gwiazda ostatnich miesięcy, czyli TikTok, doskonale pokazują, że Internauci uwielbiają formaty video. Nic dziwnego – są one łatwo przyswajalne, przyciągają uwagę, a także są chętnie przekazywane dalej. Z tego też powodu video marketing warto wdrożyć do strategii przedsiębiorstwa oraz skorzystać z jego praktycznych zalet i to nie tylko w social mediach.

Budowanie zaangażowania

Ogromną korzyścią wynikającą z wykorzystania treści wideo w marketingu przedsiębiorstwa, jest budowanie zaangażowania potencjalnych klientów. Zgodnie z badaniem „The State of Video Marketing 2019” i opiniami 84 proc. ankietowanych marketerów, format wideo pomagał nie tylko zwiększyć ruch na stronie, ale też wydłużyć czas pobytu Internautów na witrynie.

Materiały video świetnie sprawdzają się również w przypadku postów blogowych, a także na kanałach social media. W przypadku tych ostatnich, niezbędna jest jednak dobra strategia video marketingu, najlepiej zaplanowana we współpracy z agencją marketingową taką jak nasza. Wówczas dobrze przygotowane materiały są chętniej przekazywane dalej, co jest czynnikiem pomagającym budować rozpoznawalność marki.

Profesjonalizacja przedsiębiorstwa

Firmy inwestujące w materiały video są też lepiej postrzegane przez użytkowników. Takie treści są bowiem odbierane jako bardziej profesjonalne, dlatego też inwestując w nie, przedsiębiorstwo może liczyć na poprawę wizerunku swojej marki i długoterminowy wzrost zaufania.

Aby jednak tak się stało, materiały muszą być naprawdę dobrze przygotowane. Obecnie istnieje wiele stron do tworzenia treści video, które nawet amatorom pozwalają na ich wykreowanie. Niestety mają one kilka wad. Główne z nich to:

  • większość po okresie testowym jest płatna,
  • trzeba poświęcić sporo czasu na nauczenie się działania tego typu platform,
  • video marketing nie może istnieć bez dobrych treści, których przygotowanie bez specjalistycznej wiedzy o content marketingu jest trudne.

Dlatego też osoby niemające umiejętności pozwalających na samodzielne tworzenie tego typu treści, także powinny skontaktować się z agencją marketingową, która stworzy je za nie.

Promowanie marki i jej produktów

Video marketing świetnie sprawdza się również do promowania marki oraz jej produktów. Można robić to dzięki różnego rodzaju formatom:

  • filmom pokazującym firmę i jej pracowników od środka, co pozwoli zbudować wiarygodność,
  • animacjom na temat użytkowania produktów, które zaoszczędzą czas osób zaangażowanych w obsługę klienta,
  • poradnikom pomagającym stworzyć wartość dodaną dla obecnych lub potencjalnych odbiorców, dzięki czemu firma będzie nie tylko sprzedawać, ale też kreować wizerunek eksperta.

Jak widać video marketing to nie tyle przyszłość, co teraźniejszość w Internecie. Strategię jego stworzenia trzeba jednak bardzo umiejętnie opracować, bowiem filmy słabej jakości lub zrobione bez dbałości o detale, mogą mieć odwrotny, wręcz negatywny wpływ na wizerunek firmy.

Jeśli więc zastanawiasz się nad wdrożeniem video marketingu w działania swojego przedsiębiorstwa, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy opracować plan w Twoim budżecie i dopasowany do Twoich potrzeb.