fbpx

Chcesz zmienić pracę, ale nie masz pomysłu, w jaki biznes zainwestować swój czas i pieniądze? Co w 2021 roku będzie przynosiło dobre dochody? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, razem z krótkim opisem, który może pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Wirtualny asystent

Jest to całkiem nowy zawód. Stworzony został przez osoby, które chcą większej swobody podczas pracy lub z różnych powodów po prostu nie mogą codziennie stawiać się w biurze stacjonarnym.

Co należy do zadań wirtualnego asystenta? Dokładnie to samo, co do normalnego (no może poza parzeniem kawy dla szefa), tylko że wirtualny asystent ma przywilej pracowania z domu, bądź innego miejsca z dostępem do internetu. Praca ta daje dużo swobody, gdyż nie jesteś ograniczony/a firmowym dress codem, a do tego nie musisz wstawać kilka godzin wcześniej, żeby dojechać do biura. Nie jest to jednak praca dla każdego, ponieważ wymaga dużo samodyscypliny, a także umiejętności organizacji czasu.

Prowadzenie sklepu internetowego

Od zeszłego roku rynek e-commerce coraz szybciej się rozwija, ponieważ przez pandemię, wiele osób woli ograniczyć kontakt z innymi ludźmi do minimum, a rzeczy mniej potrzebne zamówić przez internet. Właśnie dlatego jest to idealny czas na rozpoczęcie działalności w tej branży.

Niestety, coraz większa popularność, którą zyskuje e-commerce, ma też minusy. Jednym z nich jest to, że stale przybywa nowych sklepów internetowych, a więc trzeba znaleźć produkt, który jest unikatowy i przyciągnie klientów. Kolejnym minusem jest fakt, że wiąże się to z inwestycjami w utworzenie platformy sprzedażowej, reklamę, a także dobre, ciekawe opisy i zdjęcia produktów, które zwrócą uwagę potencjalnego klienta i pozwolą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją. Na szczęście tutaj z pomocą może przyjść agencja marketingowa, która zatrudnia specjalistów w tych dziedzinach. Jeśli jednak wyróżnisz się z tłumu, możesz na tym zarobić dużo pieniędzy.

TOP 5 pomysłów na biznes w 2021r. - grafik komputerowy

Grafik komputerowy

Jeśli jesteś osobą kreatywną, nie boisz się wyzwań, a do tego lubisz się rozwijać, jest to dobry pomysł na pracę. Jako grafik możesz dać się ponieść wyobraźni i pokazywać swoją wizję zlecanych Ci projektów. Praca ta jest dobrze płatna, a do tego oferuje więcej niż jedną ścieżkę kariery, ponieważ możesz np. pracować dla firmy albo jako freelancer, który sam sobie jest szefem i nie ograniczają go sztywne godziny pracy.

Jak każda praca i ta ma swoją gorszą stronę. Spędzanie godzin przed komputerem źle wpływa na wzrok, a więc trzeba się przygotować na bolące czy łzawiące oczy, a z czasem może się to skończyć koniecznością noszenia okularów. Praca ta wymaga dużej sumienności i tzw. “kreatywności na zawołanie”, a to dla niektórych ludzi może być minusem.

Dropshipping

Jest to uproszczona wersja sklepu internetowego. Idealnie nadaje się dla ludzi, którzy nie chcą jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia biznesu wydawać dużych sum pieniędzy na towar. W dropshippingu zajmujesz się tylko kierowaniem sklepem i jego reklamą, a wysyłka towaru spada na hurtownię lub producenta produktu. Dzięki temu, jeśli biznes nie wypali, nie zostaniesz ze zbędnym towarem i nie ryzykujesz strat wielkich sum pieniędzy. Nadal jednak trzeba wydać je na profesjonalistów, którzy stworzą sklep przyciągający uwagę potencjalnego klienta i zatroszczą się o odpowiednią kampanię marketingową w sieci.

Rękodzieło

Na to zawsze jest popyt, a więc jeśli masz zdolności manualne, dużo pomysłów i wolnego czasu, możesz stworzyć bardzo ciekawy, oryginalny sklep z Twoimi wyrobami. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym, ponieważ będziesz mieć czas na rozwijanie swojej pasji, a do tego przyniesie Ci to zysk. Minusem jest to, że sprzedać możesz tyle produktów, ile uda Ci się stworzyć. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany/a, a do tego umiesz dobrze się reklamować, możesz na tym zarobić.